Alethea

...kryształowa wyspa


#1 2009-07-12 16:33:10

Kath

Użytkownik

Punktów :   

Mechanika fabularnego grania

Jak to widzicie w tym momencie? Czy mechanika kryształowa będzie miała jakikolwiek odzwierciedlenie w grze na forum?

Osobiście uważam, że potrzeba jej dużego uproszczenia, a sesje na forum powinny sprowadzić walkę do koniecznego minimum. Proszę wszystkich o wypowiedz w temacie.

Offline

 

#2 2009-07-13 17:29:36

Kath

Użytkownik

Punktów :   

Re: Mechanika fabularnego grania

Myślę, że w przypadku grania na forum można by wprowadzić znaczne modyfikacje odchodzące od jak największego oddawania realizmu rzutami kośćmi. Rozsądek i realizm to byłaby broszka graczy i mg, a nie rzutów, których nie ma jak zweryfikować drogą kabla, tudzież co chwila takowe wykonywać. Oczywista w tym momencie nie byłaby to już kryształowa mechanika, ale pozostawałyby realia, rozpisane profesje (razem ze zdolnościami), czary, zawody itd. nieustannie (mam nadzieję) przez nas poszerzanymi.

Oczywista wiąże się to też z postaciami jakie chcemy tu odgrywać. Jak zauważyliście odgrywanie postaci z grania papierowego niesie za sobą to zagrożenie śmierci bohaterów w trakcie XD Ponadto taka Mirta jakby miała spisać cały swój ekwipunek to prędzej w lodach kwiat zakwitnie niż skończy się takie spisywanie. W tej chwili niziołek zawieszony jest w sesji sprzed.. roku? Podobnie ma się z Redem, który przecie teraz jest "na naukach" i być może wyjdzie z tego żyw Dlatego myśląc o sesjach tutaj myślę raczej o nowych zasadach i mechanice, która jest raczej wytyczną - propozycją odgrywania postaci oraz odczytywania jej umiejętności.

Zmieniłby się również przyznawania punktów doświadczenia no i w ogole wszystko by się zmieniło XD Nim to wszystko zacznę spisywać chciałam was zapytać co o tym sądzicie. Tyle, ze nie wiem czy ktokolwiek mi odpowie ((

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bfb.pun.pl www.blekitnibodzanow.pun.pl www.garadera.pun.pl www.minipigs.pun.pl www.wsmsux.pun.pl